לאמור את האמת היו לי הרבה מאוד חששות לפני שיצאתי במודע להפלגה משפחתית לקפריסין,

זו שאני הולך לספר לכם עלייה עכשיו…

זו הייתה משפחה נורמטיבית,בעלת שבעה נפשות,זוג הורים וחמישה ילדים בגילאים משמונה שנים עד שבע עשרה שנים,אף אחד מהם כמובן שלא היה עם ניסיון ימי,וזה הולך להיות להם שייט ראשון בים בכלל והפלגה משפחתית לקפריסין ראשונה בפרט.

התחלתי לדמיין לעצמי כל מיני מצבים,אם מצבי שיגרה או מצבי חירום שאצטרך לעמוד בהם במקרה הצורך והעליתי במוחי מספר תרחישים,כדי שאוכל לפעול במידת הצורך.

הפלגה משפחתית לקפריסין,לא צריכה להיות בעייתית כאשר ישנם איתך אנשים שמבינים ים ויודעים כיצד להתנהל בשגרת הפלגה,אולם כאשר לשאר האנשים על היאכטה אין ניסיון,כאן מתחילה הבעיה…

כאשר נפגשתי פגישת היכרות עם המשפחה החששות גברו במיוחד שתהיתי על קנקנו של אבי המשפחה…

מייד הבנתי שממנו לא רק שלא אקבל עזרה אלא שהוא בכלל רחוק מכדי להבין את דרישותיי ודרישות ההפלגה,

לכן לקחתי את שני הבנים הגדולים ונתתי להם הסבר מעמיק על מה שהם עלולים לעבור בדרך ואיך הם יכולים לעזור.

ביום היציאה להפלגה משפחתית לקפריסין האם קיבלה הוראות איך ומתי לתת למשפחה כדורים נגד בחילות,והתלתי עלייה גם את משימת הקניה של האוכל והמשקאות,בעודה מסדרת את הציוד במקומו אני נתתי תדריך מקיף לשאר החבורה על הפעלת היאכטה ומה עושים בכל מיני תרחישי חירום,כמו כן כל אחד קיבל תפקיד לשעת הצורך.

לאחר החתמת הדרכונים יצאנו להפלגה משפחתית לקפריסין עם חשש אך עם תקווה ליהנות ולבלות.

ההפלגה לקפריסין עברה לטעמי נהדר עם הרבה משחקים,עצירה לירידה למים,דייג מוצלח ואפילו גררנו על אבוב את הילדים כברת דרך ארוכה,כך עברנו את היום הראשון והתחלנו להתארגן למשמרות לילה כאשר ההחלטה שאני נשאר ער כל הלילה ושאר בני המשפחה מארחים לי חברה בתורו,להפתעתי הלילה עבר נפלא ורק לקראת ההגעה לקפריסין קיבלנו רוחות קדמיות של כעשרים וחמישה קשרים מה שגרם להטיית היאכטה ולחוסר נוחות מבחינת המשפחה.

השייט לקפריסין היה בסיכומו של דבר מוצלח ביותר ולאחר שבילינו באי שלושה ימים חזרנו ארצה בהפלגה משפחתית כולנו בריאים ושלמים לאחר שייט משותף של שבוע ימים.

הדאגה וההססנות לפני ההפלגה שהייתה לי כמובן פרחה לה וזאת מכיוון שהגעתי למסקנה שהכול אפשרי עם תכנון ראוי והדרכה נכונה לאנשי הצוות שמצטרפים להפלגה.

בואו להפליג הפלגה משפחתית לקפריסין.

לפרטים והזמנות:054-47-87-100

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA