השכרת יאכטה היא אחת ההנאות אשר שמורות לבעלי היכולות. אם מי מכם לא עבר קורס משיטי יאכטות (סקיפרים) ואין ברשותכם רישיון להשטתן – תיזקקו לשכור לכל הפחות שני אנשי צוות: סקיפר ועוזר, שגילו חייב להיות יותר מ-15. חשיבות הימצאם של שני אנשים לכל הפחות נובעת מהיתכנות אפשרות של תקלה או, חלילה, אירוע חירום, אשר יחייב שליטה על הכלי והשטתו לחוף מבטחים, תוך שמירה והגנה על שלום הנוסעים וביטחונם. בעת הליך השכרת היאכטה, עליכם לוודא כי מי שיספק לכם שירות זה מודעים לחוק ונוהגים על פיו. אף שהסבירות לקיומו של אירוע חירום נמוכה – חשוב להיות ערוכים לכל מקרה.

דברים שרואים וחושבים מהחוף

* אחד הדברים החשובים ביותר שעליכם לברר ולוודא לפני עלייה ליאכטה הוא קיום ביטוח. ביטוח סירות ויאכטות מאפשר לכם לשוט בראש שקט. בררו איזה סוג ביטוח יש ליאכטה והאם זה ביטוח בהתאם לתקנות הנמלים.

* מה שאמור לעניין אתכם ולעורר את תשומת לבכם הוא קיומו של ביטוח תאונות ימי אישי: ביטוח תאונות שמכסה את כל מי שנמצא על היאכטה. זה פרט חשוב ומהותי. עליכם לוודא באופן שאינו מתיר מקום לספק כי הביטוח יכסה אתכם בכל מקרה של תאונה.

* כל יאכטה מוגבלת במספר המשתתפים המותר בהפלגה. לפני ההשכרה וכתנאי לשכירתה חשוב לתאם ציפיות עם הבעלים המשכירים. גילוי נאות ישרת אתכם באופן הטוב ביותר: שתפו את הבעלים בתכנית שלכם. אם אתם מתכננים הפתעות שונות במהלך השיט – תאמו אותן מראש עם מי שישיט אתכם.

* כלל נוסף שיש להקפיד עליו הוא כי רק יאכטה שקיבלה את אישור משרד התחבורה, לאחר שנמצאה תקינה בבחינת כשירות, מהווה אופציה לשכירתה ולקבלת שכר בעבורה. פיקוח משרד התחבורה חיוני ביותר מאחר שהוא מבטיח עמידה בביקורות שנתיות, לרבות – כשנדרש – בדיקה מקיפה ויסודית של מהנדס, המחייבת הוצאת היאכטה מהמים. כמו כן, על היאכטה להיות מצוידת בציוד בטיחות וציוד הצלה העומד בתנאי תקן ואיכות מחייבים ומחמירים.

* לפני שאתם חותמים על שיט תענוגות ביאכטה – תוודאו כי היאכטה מוכרת כספינה מסחרית ואינה ספינה פרטית רעועה ששודרגה באופן אישי. אמנם הים לא בהכרח אכזר ומי שעברו קורס יסודי להשטת יאכטה ודאי מאומנים ומיומנים

בהשטה עצמית של יאכטות גם בתנאי מזג אוויר לא נוחים, אבל עדיין, בהינתן האפשרות של תנאים קשים בים, אסור לסמוך על מי שאין בידיהם רישיון תקף להשטת יאכטות.

הדרך לחוויה בלתי נשכחת ובטוחה

השכרת יאכטה היא חוויה שונה ומרעננת. אין סיבה שלא תפנקו את עצמכם ואת היקרים לכם בשיט תענוגות, אבל על מנת שתפליגו בים בראש שקט חשוב שתדאגו לכל ההיבטים הכרוכים בהפלגה ביאכטה מבעוד מועד, בעודכם על החוף.

כדי שההפלגה תיהפך לבלתי נשכחת לא בשל תקלה ולא בגלל טראומה, חלילה וחס, אלא משום היותה חוויה שכמוה טרם חוויתם, חשוב לברר את כל הפרטים לפני תחילת ההפלגה.

לברורים והזמנות – 054-47-87-100