גם כאן זהו תחום שופע באתרים ובאפשרויות. לעשות ארוע כמו מסיבת רווקים, ימי הולדת, הצעות נישואים

והפלגות רומנטיות ועוד. יש באפשרותכם להשכיר יאכטה לארועים כולל סקיפר שידאג לכל מחסוריכם ולכל דבר אשר תחפצו בו בתחום הימי (פרוט יבוא בהמשך).
ישנם יאכטות להשכרה עד 12 איש וישנם עד 55 איש, הכל לפי דרישתכם ובהתאם לתקציב.
לפני השכרת יאכטות יש לבדוק באם היאכטה להשכרה לארועים היא מסחרית,בעלת רשיון וביטוח מתאימים, לכל צרה של תבוא. יש לסכם עם בעל היאכטה על כל דבר אשר אתם רוצים לעשות, אם זה ירידה למים, משחקי ים, דייג, מוסיקה, קישוט היאכטה, ארוחות , שתייה, נישנושים ופינוקים נוספים.
הכי חשוב שהסקיפר שיוביל אתכם יהיה בעל ידע בתחום השייט וידאג לכל מחסוריכם ולביטחונכם בזמן השייט ויחזיר אתכם בשלום הביתה.

פירוט השירותים בהשכרת יאכטה:
השטה עצמית:
אם ברשותכם הרשיון המתאים תוכלו לקחת יאכטה ולהשיטה בעצמכם. לאחר הסבר בסיסי על היאכטה הספציפית ולאחר חתימה על כמה מסמכים, כדומה בהשכרת מכונית, תוכלו לצאת לים עם היאכטה כאשר אתם נוהגים בה.

הפלגה משפחתית:
כמה פעמים יצא לכם לאסוף את כל המשפחה לבילוי משותף? יש משפחות שזה למעשה דבר בלתי אפשרי, הן מבחינת הגילאים והן מבחינת המיקום של כל בני המשפחה. אם תוכלו לצאת מהשגרה ולהגיע לאחת היאכטות והסקיפרים שמתמחים בתחום תוכלו להעביר כמה שעות של חדווה. הורים וילדים גם יחד בפעילת ימית על יאכטה ותהיה לכם למעשה חוויה משפחתית בלתי נשכחת.

ימי הולדת:
גם בתחום זה יש הרבה אפשרויות כאשר מגון היאכטות הוא רב. מיאכטות מפרשיות של 12 איש ועד ליאכטות גדולות שיכולות להכיל 55 איש ויותר. הכל כמובן תלוי בתקציב שלכם, בזמן הנדרש למסיבה וכן בתפריט. ישנה אפשרות בחלק מהיאכטות לירידה למים, הפעלת משחקי ים או ספורט ימי וכן הכנת ארוחות. בחלקן של היאכטות יש אפשרות גם להפעלת ברביקיו.
בדקו אפשרויות באתרי האינטרנט הרבים.

צוותי עובדים:
זה תחום חדש שנכנס לא מזמן לענף היאכטות, כאשר צוותי עובדים שנמצאים תחת לחץ בעבודה יוצאים ליום של פעילות כיפית בים, לגיבוש הצוות ופתרון בעיות תחת לחץ. ישנה אפשרות לעשות זאת באופן פרטי על יאכטות מפרש שהסקיפר מצרף אליו מדריך המתמחה בהפעלה והדרכת צוותי עובדים וזה תחום פעילותו. לעומת זאת, ישנן חברות שמתמחות בנושאים אלו: פיתוח מנהלים ומנהיגות, הפעלת צוותים ותגמול עובדים וסוכנים.

מסיבת רווקים/ות:
גם פה העניין מתפתח ומקבל תאוצה, כאשר חברים קרובים מארגנים מסיבת הפתעה לחבר או חברה שעומדים להתמסד. הם רוצים שאת הערב האחרון לרווקות שלהם הם לא ישכחו על ידי כך שהם מארגנים מסיבה על יאכטה, יוצאים לים ומבלים במקום שונה במרחב הפתוח של הים. מקום שנותן להם אפשרות לצאת בגבולות ה"מותר" כביכול ולהתפרק עם הרבה שתייה מוסיקה והפתעות שהסקיפרים השונים מארגנים למענם.

הצעת נישואין:
יש יאכטות וסקיפרים שמתמחים בנושא זה. מפני שפה חשוב להכין את רגע ההפתעה שזה הקטע החשוב.
ישנם כל מיני אפשרויות ואני ממליץ להיוועץ בנושא זה עם הסקיפר. אחת האפשרויות שאני מכיר היא הטמנת שלט הצעת הנישואין בתוך מפרש החלוץ, הסקיפר מושיב את הזוג עם בקבוק יין בחרטום הסירה וכאשר יוצאים לים, עם הנפת החלוץ מתגלה שלט המציע נישואין. ואז יש את כריעת הברך ותהליך שמתגלגל ספונטנית תוך כדי צילום הארוע ע"י הסקיפר.

הפלגות דייג:
למי שאין סירה ומעוניין לשוט למטרת דייג לומר את האמת שנושא זה יש המון בעיות. קודם כל צריך לדעת שאף סקיפר לא יבטיח לכם דייג מושלם ושאכן תתפסו דגים.
אפשרויות הדייג הן נורא מצומצמות בקרבת החוף ולעומת זאת בשביל להתרחק יש את עניין עלות השכרת היאכטה שיט ממושך שזו למעשה הוצאה ניכרת. לכן צריך לדעת ולבחון את שיטות הדייג הקיימות והרצויות לנו. דייג בעמידה עם פיתיונות, דבר שלא תמיד אפשרי בגלל מצב הים ותווי הקרקע בקרבת החוף. דייג בדריפטינג או בגרירה באמצעות דמויי פיתיונות לא תמיד בנמצא בקרבה לחוף , לכן צריך להרחיק בשיט – דבר שדורש זמן, ולכן צריך שוב לבדוק את נושא הזמן והמחיר.

הפלגה רומנטית:
הפלגות אלו מתבצעות בדרך כלל ע"י יאכטות מפרש ובדרך כלל בהפלגת שקיעה. כאשר יוצאים לשייט לפני השקיעה ועד לאחרי השקיעה, לכל אורך ההפלגה הסקיפר מפנק אתכם בשתיה, נשנושים, בקבוק יין ומוסיקה רומנטית. הנוף ממש מדהים בשעת השקיעה ואפשר לצלם תמונות מהממות. כמו כן, יש יאכטות שמאורגנות בצורה כזו שישנה פינה שקטה ונחמדה בה יוכל הזוג להתפנק ולהתבודד.

הפלגה שייט לקפריסין:

מיועד לקבוצות עד שמונה איש,משפחות,או זוגות חברים שאוהבים ים,דייג וטברנות בערב,בדרך כלל שבוע של כיף,על האי השכן כאשר כל יום יוצאים לבילוי ובערב הלינה ביאכטה.מומלץ ביותר לקחת סקיפר שמכיר את האי ואורחותיו,למעשה בשבוע כזה ההפלגה היא יום הלוך יום חזור וארבעה ימים נטו על האי.מיועד גם לחסרי ניסיון ימי.

יום כיף על המים :

הפלגה זו כשמה כן היא יום כיף על המים בליווי משקאות ונישנושים,עצירה לירידה למים ובנוסף גרירת אבובים מירכתי היאכטה,כמו כן ניתן לשלב לפי בקשתכם ובעצה אחת עם הסקיפר אטרקציות ימיות נוספות כגון קיאקים,אופנועי ים,דייג ועוד,רוב בעלי היאכטות להשכרה ישמחו לתת לכם הסבר על תיפעול היאכטה וממש תוכלו להתנסות בשייט עצמי.

אטרקציה בים

כאשר אתם משכירים יאכטה הכנסו למשא ומתן עם הסקיפר ושאלו על אפשרות של שילוב אטרקציות כגון : אבובים,בננות,מצנחי ים,קיאקים,אופנועי ים ועוד…מתברר שבשביל סכום פעוט תוכלו לצרף להפלגה את אחת האטרקציות.

לסיכום, השכרת יאכטה למסיבות ויאכטה להשכרה אפשרית לכל אירוע כאשר לא צריך לשוטט הרבה, הכל נמצא באינטרנט ובטלפון אחד אפשר לסגור עסקה