לאחר שעבדנו קשה למדנו וקיבלנו את רשיון הסקיפר המיוחל , אנו חושבים שאת טבילת המים שלנו נעשה ע"י יאכטה להשכרה. למרות זאת אני מציע לכם שאת ההפלגה הראשונה שלכם , הפלגה הבתולים תעשו ע"י כך שתצטרפו לפלוטילה מאורגנת שיוצאת דרך אחד מבתי הספר או המועדונים הרבים שיש להם ניסיון בנושא, . לאחר מכן אתם תהיו יותר חכמים ויותר בטוחים בעצמכם כדי לקחת יאכטה להשכרה לבדכם.

להפלגה שייט לקפריסין או אפילו להרחיק לתורכיה.
יש באפשרותכם לעשות זאת בדרך פשוטה ביותר דרך שיטוט באתרי האינטרנט, ישנם מספיק חברות בארץ וגם בחו"ל שמתמחות בנושא יאכטות להשכרה והם גם יזמינו עבורכם את כלי השייט המבוקש.
בעת ההשכרה יש לבדוק:
שהיאכטה להשכרה רשומה כמסחרית
כושר שייט ורשיון בתוקף
ביטוח בתוקף כולל ביטוח נוסעים ושכר
לפני היציאה יש לוודא מס' דברים והם:
לבדוק את היאכטה יסודית יחד עם נציג המשכיר כדי לוודא מה אתם מקבלים ובאיזה מצב, זאת תוך כדי ירידה לפרטים הקטנים ביותר, מכשירים, פרטים נילווים, ועד רמת הפנדרים.
לא הייתי מהסס אפילו לצלול כדי לבדוק את תחתית הסירה.כי לקחת יאכטה להשכרה ולגלות לאחר מכן שמחייבים אתכם על נזקים שלא ביצעתם יגרמו לעוגמת נפש.
יש לבדוק מכשור ותפעול כל היאכטה וכן לבדוק שלמות ותקינות של כל הפרטים כולל מפרשים .
לפני היציאה יש לבדוק מהי תחזית מזג האויר.
יש לוודא שאתם יודעים היטב את היעד ולאן פניכם מועדות.
לוודא שאתם יודעים להכניס נ.צ. למכשיר הניווט, יודעים לתפעלו ובאפשרותכם הידע להגיע בבטחה ליעד.
תכננתם הפלגה, יש להצמד לתכנית אך לא להשתעבד לה. כלומר אם יש שינוי במזג האויר, תקלה או כל דבר אחר בטיחותי שמונע את המשך התכנית, יש להכין מראש תכנית חלופית שתאפשר לנו יציאה מכובדת מצרה שמסתבכת.
הרי בים מדבר קטן שהזנחתם יכולה להווצר בעיה גדולה.
לסיום, הכירו היטב את האזור בו אתם שטים ע"י קריאה ואינפורמציה שקיבלתם מבעוד מועד ודעו את תכונות מזג האויר באזור .ואז תוכלו לצאת רגועים להשטה עצמית.

שוב , בים לא נלחמים, עם הים משתלבים,

שייט נעים!!!