כאשר אנו השייטים יוצאים לשייט התפריט נגזר לרוב מאופי השייט, אופי הפעילות שאנו מבצעים ומזמן השהות על כלי השייט.

האם זה שייט תחרותי ?

האם זה שייט להנאה ?

שייט ארוך בין לאומי ?

אולי הפלגות דייג ?

או אולי שייט רומנטי ?

אז ככה…בשייט תחרותי או בשייט קצר לאורך החוף אנו למעשה מסתפקים בחטיפים, משקאות קלים ובירות.

כאשר אנו יוצאים לשייט ארוך ליעדים רחוקים או הפלגה ביאכטה באגן הים התיכון או לשייט לקפריסין לדוגמה, אני מצטיידים בהתאם, כאשר הים גבוהה ואי אפשר לבשל בזמן ההפלגה אנו מכינים פלטות ירקות, מטבלים, פלטות גבינות או לחילופין נקניקים, לחם ומשקאות, אך לרוב כאשר אפשר לבשל התפריט מתבסס על פסטות, אורז, תפוחי אדמה, סלטים ובשרים שניתן לבשל בזמן קצר.

ההתמחות שלנו זה פאיה שמקור המילה בספרדית היא שאריות…לכל עדה יש תבשיל שהיו מכינים בצהרי יום השישי, אצל הספרדים לאחר הכנת התבשילים לשבת כל השאריות שהיו נשארות היו נכנסות לסיר הפאיה.

פאיה זה למעשה אורז צהוב עם כל דבר שאפשר לצרף לזה, הכי אותנטי זה פירות ים אבל כאמור זה הולך עם כל מה שנשאר לכם במקרר, נקניקיות, עוף, בשר, נתחי דגים שנשאר ואפילו ירקות מכל סוג שנותר לכם.

אופן ההכנה – מטגנים בכמה כפות שמן בצל גדול קצוץ עם פלפל שחור ומלח, מוסיפים כל מיני ירקות שתרצו, מוסיפים כאמור את כל שאריות הבשר, העוף, הדגים שנותרו לכם (לא לערבב דגים ובשר ) הפאיה תהייה על בסיס של בשרים, או דגים, אפשרי על בסיס ירקות בלבד, לאחר מכן מתבלים בכורכום שייתן את הצבע הצהוב, כאשר הכול זהוב מטיגון מוסיפים אורז לפי הצורך, על כל כוס אורז שתי כוסות מים, להביא לרתיחה ולאחר מכן להשאיר על אש נמוכה עוד כארבעים דקות, יש להניח בין הסיר למכסה מגבת או נייר סופג על מנת לקבל אורז אחד אחד.

בתיאבון !

כאשר נצא לשייט רומנטי ניתן לצרף להפלגה שף מקצועי שיכין לנו ארוחה רומנטית לאור נירות ובליווי יין משובח, אם התקציב לא מאפשר זאת ניתן לבקש מהסקיפר להכין לנו ארוחה לפי בקשה.

הפלגות דייג זו אטרקציה בפני עצמה, עם קצת מזל בדייג אנו מסודרים לארוחה מיוחדת במינה, לעיתים כאשר מצב הים מאפשר זאת ניתן להדליק מנגל, אם לא אפשרי לבשל דגים במטבח היאכטה וליהנות מארוחה ברמה גבוהה.

על כל פנים אנו השייטים תמיד נסתדר בים ונצליח לארגן ארוחה ממה שבנמצא בואו להתנסות…

לברורים והמלצות – 054-47-87-100