השכמנו קום בשעה 05-00 בבוקר, עדיין חשוך אולם החלטנו להתכונן לבואו של זכי הפיילוט שיוביל אותנו עד איסמעיליה, כ 40 מייל דרומה.

יצאנו לדרך בזמן כאשר כל השייט בתעלת סואץ היה כמובן על מנוע ללא מפרשים, המנוע עבד על 3000 סיבובי מנוע לדקה על מנת שנקבל מהירות ממוצעת של 7,8,קשרים כדי להגיע בזמן לאיסמעיליה, מאוחר יותר הבנתי שההספק הגבוהה של המנוע גרם לשינוי בתצרוכת הדלק, דבר שפגע בנו בהמשך.

השייט עצמו בתעלה היה שייט חוויתי, רגוע ושליו, שכבנו על גבי מזרנים על סיפון היאכטה, לגמנו משקאות, בישלנו מיני מאכלים וצפינו בנוף המרהיב, הרבה דייגים עסוקים למחייתם ואניות ענק עולות מולנו בנתיב השייט הנגדי.

חלפו עברו להן 6 שעות, התעלה מתעקלת ימינה והנה איסמעיליה, עוד שני מייל ואנו במועדון היאכטות המקומי, כפי שהובטח לנו על הרציף ממתין לנו הפיילוט שיחליף את זכי שהביאנו עד הלום, אחמד הפיילוט המחליף ימשיך אתנו עד לסואץ ביציאה הדרומית של התעלה.

לאחר שהפיילוט הראשון קיבל את עמלתו, השני קיבל את שלו והנהג קיבל את בקשישו המשכנו בדרך דרומה, השייט היה שיגרתי ורגיל ללא סיפורים מיוחדים.

לעת ערב הגענו לסואץ, כפי שסוכם לא נכנסנו למרינה, אך סירת הפיילוט הגיעה לאסוף את אחמד, הסירה נצמדה אילנו אחמד קפץ עליה, כמובן שהם לא עזבו עד אשר מצצו מאתנו בקשיש, עכשיו אנחנו מחוץ לתעלה, ברשות עצמנו ובהתלהבות יתרה ממשיכים דרומה במפרץ סואץ, כאשר היעד הסופי הוא הים האדום בואך אילת במטרה לבצע הפלגות פרטיות בים האדום ובמפרץ אילת וכדי שנוכל להמשיך בתחום שייט המפרשיות המהנה.