להזכירכם, זהו חודש דצמבר, בגלל היכרותי רבת השנים עם ים סוף והים האדום החשש היחיד שקינן בליבי היה דווקא מזג האוויר בים התיכון, כלומר בלג הראשון מהרצליה לפורט סעיד.

לא להאמין…המזל האיר לנו פנים, ממש בסיומו של שבוע גשום וסוער נפתח לנו חלון של שבוע עם מזג אוויר מדהים לקראה תאריך היציאה להפלגה.

שעת היציאה הייתה 16-00 בתאריך ה 16 לדצמבר 2014…רוח צפונית של 15 קשרים וגלים של לא יותר מ 40 סנטימטר הביאו אותנו לפורט סעיד ביום המחרת בשעה 10-00, מה שאומר שהמהירות שלנו הייתה, 8 קשרים בממוצע, רוח וגלים בגב ממש כפי שחלמנו, גרמו לנו לגמוע מרחק של 140 מייל ימי ב 18 שעות בלבד.

היינו חמישה אנשי צוות ואת הלילה הראשון להפלגה עדיין בילינו ביחד, כולנו שטופי אדרנלין, ניסיונות חוזרים ונשנים לדוג דגים לא צלחו לנו גם כאשר החלפנו מיני דמויים לדייג, המזל לא שיחק לנו הפעם, כמובן שלא איבדנו עשתונות וקוקפיט עלו מיד מיני מאכלים, חטיפים ומשקאות אלכוהוליים שזרמו לקיבה, הדאגה היחידה הייתה להגיע בזמן לפני סגירת המשרדים במרינה פורט סעיד, על מנת לא לשהות שם יום מיותר ולעבור בתעלת סואץ כבר ביום המחרת, כלומר ביום חמישי, במידה ונאחר כאמור יש מצב שהמצרים ישאירו אותנו בשישי שבת במרינה רק מהסיבה שהם לא עובדים ביום השישי.

עם עלות השחר הגיעו כמניין דולפינים ללוות אותנו בואך מצריים, השתעשענו איתם, צילמנו והתפעלנו ממיומנות השחייה שלהם כמחצית השעה עד אשר הם נפרדו מאתנו בעוד המים מתחילים להיות רדודים משהו ומחליפים צבעם לעכור יותר…

אנו מתקרבים ליעד, הפלגה בים האדום נראית קרובה מתמיד.